P.W.M
P.W.M
VOGLER
VOGLER

Jak zamaskować rury na ścianie, by zabudowa była bezpieczna, estetyczna, prosta w montażu, tania i zapewniała komfortowe codzienne użytkowanie pomieszczenia? Przedstawiamy najpopularniejsze i sprawdzone metody maskowania elementów instalacji – od metalowych maskownic do pionów po domowe sposoby ukrycia rur na ścianach.

O czym pamiętać, szukając materiału do osłony rur?

Rzucające się w oczy i nierzadko szpecące wnętrza elementy instalacji sanitarnych, grzewczych czy wentylacyjnych można zabudować na kilka sposobów. Jeśli nie zależy nam na ekspozycji przewodów, co jest popularne w stylizacjach industrialnych, i zastanawiamy się jak zamaskować rury na ścianie, pamiętajmy o kilku wytycznych. Zabudowy osłaniające zarówno całe piony na klatkach schodowych czy innych obiektach użytkowych, jak i pojedyncze maskownice w poszczególnych pomieszczeniach w domu czy mieszkaniu w bloku powinny być:

 • Odporne na wilgoć – to szczególnie ważna kwestia przy instalacjach w łazience, kuchni, pomieszczeniach gospodarczych, obiektach SPA czy centrach sportowych.
 • Estetyczne – smukła, dekoracyjna obudowa o ciekawym wizualnie wzorze może pełnić funkcję ozdobną w salonie, w sypialni, pokoju dziecięcym, w restauracji, hotelu. Co więcej, skutecznie ukrywa połączenia montażowe w pionach.
 • Szczelne, ale nie blokujące naturalnego przepływu ciepła czy powietrza – połączenie estetyki z funkcjonalnością to ważny element w zabudowach instalacji obiektów o dużym natężeniu ruchu – w biurach, salach konferencyjnych, magazynach, korytarzach i holach obiektów komercyjnych.
 • Bezpieczne – zabudowy rur pełnią także ważną funkcję chroniącą instalację przed dostępem osób nieupoważnionych lub dzieci. Osłony zabezpieczają rury przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Jak zamaskować rury na ścianie? Wypróbuj metalowe maskownice

Z myślą o eleganckiej i ergonomicznej zabudowie rur i grzejników każdego typu stworzyliśmy serię metalowych maskownic do rur zróżnicowaną pod kątem wzorów, wielkości i przydatności.

Czym wyróżniają się zabudowy P.V.M. Vogler?

 • Solidny i trwały materiał wykonania w dwóch wariantach – blacha nierdzewna szczotkowana oraz blacha ocynkowana (malowana proszkowo).
 • Blacha o grubości 0,8 mm, która zapewnia dyskretną i w pełni bezpieczną obudowę pionu.
 • Warianty prostokątne i rogowe, dzięki czemu łatwo dopasujemy zabudowę do każdego rodzaju układu rur w obiekcie.
 • Boczne ścianki, które idealnie maskują instalację z każdej strony.
 • Maksymalna wysokość naszych maskownic to aż 3 metry, co pozwala estetycznie ukryć rury na ścianie.
 • Wykonujemy także specjalne maskownice pod indywidualny wymiar.
 • Prosty montaż na wkręty, klej montażowy, taśmę silikonową do wykonania samodzielnie lub z pomocą fachowca.
 • Ażurowe, lekkie panele z kilkoma różnymi wzorami perforacji ozdobią i skutecznie ukryją wszelkie elementy instalacji.

Sposoby na ukrycie rur na ścianie

Gotowe do użycia metalowe maskownice to sprawdzony sposób na ukrycie rur w ścianie, ale nie jedyny. Po jakie jeszcze rozwiązania możemy sięgnąć?

 • Panele ścienne z K-G – prefabrykowane, odpowiednio frezowane obudowy z płyt kartonowo-gipsowych to lekkie zabudowy, które możemy wykończyć na kilka sposobów, by pasowały do aranżacji.
 • Malowanie rur na kolor ścian w celu stopienia z tłem – do maskowania rur wybieramy kolor, który pasuje do kolorystyki otoczenia. Stosujemy specjalną farbę do metalu, aby zapewnić trwałość pokrycia i odporność na korozję.
 • Zasłony, parawany – jedna z najprostszych metod zamaskowania rur na ścianie, zapewniająca jednocześnie łatwy dostęp do elementów instalacji.
 • Obudowy z tworzywa, tuleje – istnieją też specjalne osłony na rury, które przypominają kable elektryczne. Mogą być elastyczne i łatwe do zamocowania na ścianie za pomocą klipsów.
 • Zabudowa drewniana – osłona wykonana z desek lub paneli drewnianych wykończonych na dowolny kolor to rozwiązanie dla wnętrz kreujących przestrzeń na bazie naturalnych materiałów.

Jak widzimy odpowiedzi na pytanie jak zamaskować rury na ścianie, jest wiele. Szukajmy rozwiązań praktycznych, estetycznych i korzystnych cenowo, takich jak metalowe maskownice P.V.M. Vogler.

KONTAKT
Kontakt
Dane
kontaktowe

tel: (058) 531-96-91 / 604 983 529
e-mail: sklep@pwmvogler.pl

Adres

P.W.M "Vogler"
Tymawa 39c
83-140 Gniew
woj. pomorskie

Polityka prywatności
Regulamin

Najnowsze
posty

  *pola wymagane. Wysyłając zapytanie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Vogler.